منتخب اخبار مینودشت21

زنگ کتاب درهفته کتاب وکتاب خوانی درشهرستان مینودشت

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش شهرستان مینودشت زنگ کتاب وکتابخوانی وگلریزان کتاب صبح امروز دربیرستان دوره اول شاهد دخترانه باحضوررجبی معاون پرورشی ،مستانی رئیس کتابخانه عمومی فردوسی وحسینی مسئول کانون پرورش فکری برگزار شد. رجبی معاونت پرورشی ضمن صحبت پیرامون فواید مطالعه وکتابخوانی گفت : کتاب بهترین همنشین انسان است بطوری که درهمه شرایط وسختی ها می تواندبرای انسان هاآموزنده وراهگشاباشد . درادامه ایشان به ذکر حدیثی از حضرت علی (ع)پرداخت که فرموده اند . آرامشی که کتاب به انسان می دهد باهیچ غم واندوهی ازبین نمی رود در انتها زنگ کتاب نواخته شد ودانش آموزان درمراسم گلریزان شرکت کرده وکتب اهدایی خودرابه کتابخانه مدرسه اهدانمودند . 

 

 

 

*******گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه 

به گزارش خبرنگار ایرنا، ' اسرافیل وزیری ' روز دوشنبه در آیین نکوداشت هفته کتاب و کتابخوانی در مینودشت افزود: برای گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه باید از پایه شروع کرد و به همین خاطر مسوولان اموزش و پرورش می توانند ساعاتی از روز را برای مطالعه دانش اموزان اختصاص دهند.

وی گفت: با اجرای طرح مطالعه در مدارس ، دانش اموزان به مطالعه کتاب علاقه مند می شوند و همین امر سبب می شود تا انان رغبت بیشتر به خواندن کتاب در بزرگسالی ادامه پیدا کند.

فرماندار مینودشت با بیان اینکه در حال حاضر بخش زیادی از افراد جامعه از اوقات فراغت خودشان برای مطالعه استفاده نمی کنند، خواستار تهمیدات لازم برای گسترش فرهنگ مطالعه از سوی متولیان فرهنگی شد.

در این آیین از چند تن از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی شهرستان مینودشت تجلیل شد.

در حاشیه برگزاری این آیین 35 اثر هنرهای تجسمی هنرمندان کانون فیلم و عکس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با عنوان ' کاروان عشق ' در معرض دید عموم قرار گرفت.

**********

کارگاه آموزش پیشگیری ازاعتیاد در مینودشت

اسرافیل وزیری در این کارگاه یکروزه که با حضور روحانیون ومبلغان دینی برگزار گردید برحفظ سرمایه انسانی در جامعه تاکید کرد.
وی گفت: اعتیاد معضلی است که اگر جلوی آن گرفته نشود وارد همه خانه ها می شود . ایشان با اشاره به همسایه شرقی ایران که تولید کننده این مواد خانمانسوز است افزود: یکی از رسالت های شما روحانیون عزیز تبیین این مسئله وهشدار به خانواده ها در منابر و جلسات است. فرماندار مینودشت با نگرانی از پایین بودن سن اعتیاد در کشور یکی دیگر از عوامل طلاق را اعتیاد دانست وخواستار تقویت مراکز نگه داری و مراقبت دوران بعد از اعتیاد شد.
درادامه این جلسه شهابی دادستان و سرهنگ اکبریان فرماندهی انتظامی مینودشت هریک در خصوص جرم شناسی و چگونگی افزایش مواد مخدر مطالبی بیان نمودند.

**********

 بيستمين مسابقه شفاهی قرآن و عترت در دانشگاه آزاد مينودشت

در این دوره از مسابقات که در رشته های حفظ ، قرائت ترتیل ، تحقیق  و اذان برگزار شد در بخش برادران پس از برگزاری مسابقات در رشته های  قرائت به روش تحقیق  و ترتیل به شرح ذیل حاصل شد:

رشته ترتیل (اساتید):

آقای حسن ظريف رتبه اول، آقای مهندس محمد فرشاد رتبه دوم

رشته ترتیل (کارکنان):

آقای سیدعلیرضا نریمانی رتبه اول ،آقاي حسن كوهي رتبه دوم

رشته ترتیل (دانشجویان):

آقای علي پسركلو رتبه اول ،آقای عقيل صادقيان رتبه دوم

رشته تحقیق (اساتید):

آقای حسن سرایلو رتبه اول،آقاي ابوالقاسم شيخي رتبه دوم

رشته تحقیق (کارکنان):

آقای مهدی لگزایی رتبه اول

رشته تحقیق (دانشجویان):

آقای مجيد كوهستاني رتبه اول

رشته اذان(كاركنان):

آقاي سيد حسن عابديني رتبه اول،آقاي هاشم مصطفي لو رتبه دوم،آقاي حميد رضا وامناني رتبه سوم

رشته اذان(دانشجويان):

آقاي معين ممشلي رتبه اول،آقاي علي صفاري رتبه دوم

در بخش خواهران نیز پس از برگزاری مسابقات در رشته  قرائت به روش ترتیل به شرح ذیل حاصل شد:

رشته ترتیل (کارکنان خانم):

سرکارخانم عصمت بندر آبادي رتبه اول، سرکارخانم انسيه كبود جامع رتبه دوم

رشته ترتیل (دانشجویان):

سرکارخانم زهرا سرايلو رتبه اول، سرکارخانم راضيه وزيري رتبه دوم /مینوخبر

*********

۵۹۰۰ نفر مستمری بگیر کمیته امداد مینودشت

تیموری رئیس کمیته امداد مینودشت در گفتگو با مینوخبر گفت : هدف کمیته امداد امام خمینی توانمند سازی جمعیت تحت پوشش کمیته امداد است.

وی در ادامه افزود: : در مینودشت ۵۹۰۰ نفر مستمری بگیر وجود دارد که علاوه بر کمک های مادی کارهای فرهنگی و اشتغال زایی نیز صورت می گیرد.

تیموری در این راستا تصریح کرد: تا کنون در شش ماه سال ۹۳ تعداد ۴۰۰ نفر از مدد جویان خود کفا شده اند واین کار ادامه دارد.

رئیس کمیته امداد مینودشت در پایان گفت: از دیگر کارها کمیته امداد طرح اکرام ایتام ، اهداء جهیزیه، مشاوره خانواده ، کلاسهای پیشگیری از اعتیاد،جمع آوری زکات، خرید ویا ساخت مسکن واعطای وام می باشد.

***********

منتخب-اخبار-مینودشت21

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید