میزان افزایش حقوق کارمندان در سال 96

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور پیش‌بینی کرد که طبق لایحه بودجه سال آینده، حقوق کارمندان دولت ۱۰ درصد افزایش یابد.
 
Image result for ‫میزان افزایش حقوق کارمندان‬‎
 
سايت اميد(پديده)مينودشت از پارسينه-محمدباقر نوبخت در گفت‌وگویی با اشاره به بررسی لایحه بودجه ۹۶ در کمیسیون تلفیق بودجه، گفت: پس از بحث‌های کارشناسی در کمیسیون تلفیق بودجه و اظهارنظر نمایندگان فهیم و پرتلاش مردم در مجلس، کلیات لایحه بودجه سال ۹۶ با ۸۰ درصد رأی مثبت به تصویب رسید.
 
وی افزود: نمایندگان موافق و مخالف و همچنین سؤال‌کننده درباره لایحه بودجه سال آینده، نظرات خود را در مورد کلیات بودجه در این جلسه مطرح کردند و همچنین مرکز پژوهش‌های مجلس هم اظهارنظر کارشناسی در این رابطه ارائه داد.سخنگوی دولت اضافه کرد: دولت درباره پیش‌بینی منابع و تطبیق سیاست‌های بودجه‌ای با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، توضیحاتی به نمایندگان مردم در خانه ملت ارائه داد.
 
نوبخت گفت: اینکه به چه ترتیب می‌شود بودجه ۳۲۰ هزار میلیارد تومانی از لحاظ منابع و ۱۰۸۵ میلیارد تومانی کل کشور به رشد اقتصادی ۷.۷ درصدی در سال ۹۶ دست یابد، بررسی شد؛ همچنین دستیابی به نرخ تورم ۷.۶ درصدی و اینکه رشد نقدینگی در حد ۱۹ درصد باشد نیز در این جلسه برای نمایندگان تشریح شد.
 
وی تصریح کرد: کلیات لایحه بودجه با رأی کم‌نظیری و با بیش از سه‌چهارم رأی نمایندگان حاضر در جلسه کمیسیون تلفیق مصوب شد و در ادامه با همکاری نمایندگان این کمیسیون سعی خواهیم کرد که در موعد مقرر، گزارش را به صحن علنی مجلس ارائه دهیم و امیدواریم در جلسه علنی نیز مساعدت‌های لازم انجام شود تا قانون بودجه مناسبی به دولت ابلاغ شود.
 
رئیس سازمان برنامه، بودجه کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، افزود: عمده منابع بودجه‌ای، بیش از ۵۰ درصد از طریق مالیات و حقوق گمرکی حاصل می‌شود که بالغ بر ۱۶۰ هزار میلیارد تومان خواهد شد و قیمت نفت در شرایطی بین ۵۰ تا ۵۵ دلار برای هر بشکه پیش‌بینی شده که برآورد می‌شود مقدار فروش، حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه نفت در روز باشد.نوبخت ادامه داد: در ماه گذشته بیش از رقم مذکور در خصوص نفت، تولید صورت گرفته است.
 
وی تأکید کرد: کشور عربستان قیمت ۵۵ دلار برای هر بشکه نفت در نظر گرفته و صندوق بین‌المللی پول، قیمت ۶۰ دلار را برای هر بشکه پیشنهاد داده بود، باید توجه داشت در سال گذشته قیمت هر بشکه نفت در بودجه، ۴۰ دلار پیش‌بینی شده بود که در ۸ ماه گذشته سالجاری به طور متوسط قیمت هر بشکه نفت به فروش رفته بالای ۴۲ دلار بود و در حال حاضر نیز قیمت هر بشکه نفت بالای ۵۰ دلار است.
 
افزایش حقوق کارمندان دولت در حدود ۱۰ درصد خواهد بود
 
سخنگوی دولت درباره حقوق بازنشستگان نیز، گفت: باتوجه به اینکه دولت موظف است هر ساله با توجه به نرخ تورم میزان حقوق و دستمزد را افزایش دهد، امسال نیز با وجود پیش‌بینی تورم ۷.۶ درصدی تدابیری اتخاذ شد که حقوق کارمندان، ۱۰ درصد افزایش یابد و برای کلیه بازنشستگان نیز ردیف ویژه‌ای درنظر گرفته شد تا نابرابری‌های پرداخت حقوق در برنامه توسعه تغییر یابد.
 
نوبخت اظهار کرد: هزار میلیارد تومان برای ترمیم حقوق بازنشستگان در بودجه سال ۹۶ لحاظ شده و این با توجه به بضاعت و امکانات دولت بوده که امیدواریم شرایط، به نحوی باشد که منابع بیشتری حاصل شود تا علاوه بر توجه به سرمایه‌گذاری، نسبت به افزایش قدرت خرید تمامی مردم، به‌ویژه کارکنان دولت اقدام شود.
 
وی افزود: در تبصره ۱۴ بودجه بالغ بر ۴۸ هزار میلیارد تومان امکان ایجاد منابع برای دولت از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی شده بود، اما دولت نسبت به افزایش قیمت حامل‌های انرژی اقدام نکرد و اعتقاد داریم که می‌توانیم با همین منابع به نحو شایسته عمل کنیم.رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: برای سال ۹۶ نیز درباره افزایش قیمت حامل‌ها باید کمیسیون تلفیق بودجه ابلاغ لازم را انجام دهد تا به چه نحوی عمل شود.
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید