دعای روز نهم ماه مبارک رمضان.

«اللَّهُمَّ اجْعَلْ لِی فِیهِ نَصِیباً مِنْ رَحْمَتِکَ الْوَاسِعَةِ وَ اهْدِنِی فِیهِ لِبَرَاهِینِکَ السَّاطِعَةِ وَ خُذْ بِنَاصِیَتِی إِلَى مَرْضَاتِکَ الْجَامِعَةِ بِمَحَبَّتِکَ یَا أَمَلَ الْمُشْتَاقِینَ»

 دعای روز نهم ماه مبارک رمضان

«خدایا! براى من در این روز بهره اى از رحمت گسترده ات قرار ده، و به سوی دلایل درخشانت راهنمایى ام کن، و به سوى خشنودى فراگیرت متوجهم فرما، به مهرت اى آرزوى مشتاقان»

دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان

سايت اميد(پديده)مينودشت از باشگاه خبرنگاران جوان-ماه مبارک رمضان فرصتی است تا از برکت سفره الهی بهره‌مند شویم، برکتی که بندگان هر روزه می‌توانند با خواندن ادعیه‌های مناسب هر روز بهره ببرند.  

                                                            

بسم الله الرحمن الرحیم

 

"اللهمّ اجْعَلْنی فیهِ من المُسْتَغْفرینَ واجْعَلْنی فیهِ من عِبادَكَ الصّالحینَ القانِتین واجْعَلْنی فیهِ من اوْلیائِكَ المُقَرّبینَ بِرَأفَتِكَ یا ارْحَمَ الرّاحِمین."

 

خدایا قرار بده در این روز از آمرزش جویان و قرار بده مرا در این روز از بندگان شایسته و فرمانبردارت

 

و قرار بده مرا در این روز از دوستان نزدیكت به مهربانى خودت‌ اى مهربان‌ترین مهربانان.

میزان افزایش حقوق کارمندان در سال 96

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور پیش‌بینی کرد که طبق لایحه بودجه سال آینده، حقوق کارمندان دولت ۱۰ درصد افزایش یابد.
 
Image result for ‫میزان افزایش حقوق کارمندان‬‎
 
سايت اميد(پديده)مينودشت از پارسينه-محمدباقر نوبخت در گفت‌وگویی با اشاره به بررسی لایحه بودجه ۹۶ در کمیسیون تلفیق بودجه، گفت: پس از بحث‌های کارشناسی در کمیسیون تلفیق بودجه و اظهارنظر نمایندگان فهیم و پرتلاش مردم در مجلس، کلیات لایحه بودجه سال ۹۶ با ۸۰ درصد رأی مثبت به تصویب رسید.
 
وی افزود: نمایندگان موافق و مخالف و همچنین سؤال‌کننده درباره لایحه بودجه سال آینده، نظرات خود را در مورد کلیات بودجه در این جلسه مطرح کردند و همچنین مرکز پژوهش‌های مجلس هم اظهارنظر کارشناسی در این رابطه ارائه داد.سخنگوی دولت اضافه کرد: دولت درباره پیش‌بینی منابع و تطبیق سیاست‌های بودجه‌ای با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، توضیحاتی به نمایندگان مردم در خانه ملت ارائه داد.
 
نوبخت گفت: اینکه به چه ترتیب می‌شود بودجه ۳۲۰ هزار میلیارد تومانی از لحاظ منابع و ۱۰۸۵ میلیارد تومانی کل کشور به رشد اقتصادی ۷.۷ درصدی در سال ۹۶ دست یابد، بررسی شد؛ همچنین دستیابی به نرخ تورم ۷.۶ درصدی و اینکه رشد نقدینگی در حد ۱۹ درصد باشد نیز در این جلسه برای نمایندگان تشریح شد.
 
وی تصریح کرد: کلیات لایحه بودجه با رأی کم‌نظیری و با بیش از سه‌چهارم رأی نمایندگان حاضر در جلسه کمیسیون تلفیق مصوب شد و در ادامه با همکاری نمایندگان این کمیسیون سعی خواهیم کرد که در موعد مقرر، گزارش را به صحن علنی مجلس ارائه دهیم و امیدواریم در جلسه علنی نیز مساعدت‌های لازم انجام شود تا قانون بودجه مناسبی به دولت ابلاغ شود.
 
رئیس سازمان برنامه، بودجه کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، افزود: عمده منابع بودجه‌ای، بیش از ۵۰ درصد از طریق مالیات و حقوق گمرکی حاصل می‌شود که بالغ بر ۱۶۰ هزار میلیارد تومان خواهد شد و قیمت نفت در شرایطی بین ۵۰ تا ۵۵ دلار برای هر بشکه پیش‌بینی شده که برآورد می‌شود مقدار فروش، حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه نفت در روز باشد.نوبخت ادامه داد: در ماه گذشته بیش از رقم مذکور در خصوص نفت، تولید صورت گرفته است.
 
وی تأکید کرد: کشور عربستان قیمت ۵۵ دلار برای هر بشکه نفت در نظر گرفته و صندوق بین‌المللی پول، قیمت ۶۰ دلار را برای هر بشکه پیشنهاد داده بود، باید توجه داشت در سال گذشته قیمت هر بشکه نفت در بودجه، ۴۰ دلار پیش‌بینی شده بود که در ۸ ماه گذشته سالجاری به طور متوسط قیمت هر بشکه نفت به فروش رفته بالای ۴۲ دلار بود و در حال حاضر نیز قیمت هر بشکه نفت بالای ۵۰ دلار است.
 
افزایش حقوق کارمندان دولت در حدود ۱۰ درصد خواهد بود
 
سخنگوی دولت درباره حقوق بازنشستگان نیز، گفت: باتوجه به اینکه دولت موظف است هر ساله با توجه به نرخ تورم میزان حقوق و دستمزد را افزایش دهد، امسال نیز با وجود پیش‌بینی تورم ۷.۶ درصدی تدابیری اتخاذ شد که حقوق کارمندان، ۱۰ درصد افزایش یابد و برای کلیه بازنشستگان نیز ردیف ویژه‌ای درنظر گرفته شد تا نابرابری‌های پرداخت حقوق در برنامه توسعه تغییر یابد.
 
نوبخت اظهار کرد: هزار میلیارد تومان برای ترمیم حقوق بازنشستگان در بودجه سال ۹۶ لحاظ شده و این با توجه به بضاعت و امکانات دولت بوده که امیدواریم شرایط، به نحوی باشد که منابع بیشتری حاصل شود تا علاوه بر توجه به سرمایه‌گذاری، نسبت به افزایش قدرت خرید تمامی مردم، به‌ویژه کارکنان دولت اقدام شود.
 
وی افزود: در تبصره ۱۴ بودجه بالغ بر ۴۸ هزار میلیارد تومان امکان ایجاد منابع برای دولت از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی شده بود، اما دولت نسبت به افزایش قیمت حامل‌های انرژی اقدام نکرد و اعتقاد داریم که می‌توانیم با همین منابع به نحو شایسته عمل کنیم.رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: برای سال ۹۶ نیز درباره افزایش قیمت حامل‌ها باید کمیسیون تلفیق بودجه ابلاغ لازم را انجام دهد تا به چه نحوی عمل شود.
 

اگر شما بیایی،شک نکن که رای می آوری!

انتخابات که نزدیک می شود گویی آدمهای جدیدی از آسمان بر زمین نازل می شوند و رسالتشان از همان بدو تولد حل مشکل مردم بوده و لاغیر..

 

به گزارش سايت اميد(پديده)مينودشت از قابوس نامه، از ابتدایی هر چه حکم داشته و نداشته، در هر سوراخی که باشد پیدا و در فضای مجازی منتشر می کنند.ازعکسهای پروفایل از نیم رخ با زاویه 30 درجه بگیرید تا بدرقه و استقبال امام جمعه وفرماندار از فرسنگ ها دورتر...


حضور پررنگ آنها خیر و برکتش آن است که مراسمهایی که تا به حال پایشان را در آن نگذاشته اند، این روزها در صفهای جلو برایش برنامه ریزی می کنند، خدا نکند مجالی برای صحبت فراهم شود، چنان خطبه ای از دردهای شهر قرائت می کنند که دل هر جنبده ای را می لرزاند که باید چند دستمالی از آن جنس های مرغوب صرف نشستن پای غصه های او از شهر کنید و فریاد وا مصیبتا سرداده که "ما را چه می شود؟" 


جوانان می شوند ظرفیت و ظرفیت می شوند جوانان، کلمات "اولویت و ظرفیت"، اینجا و آنجا را دریابیم نیز از دهانشان نمی افتد، نتیجه می شود نگاه بدون تخصص و گوشهای پر از شعار، افزایش عمق چاله های میانی بین شهر و شهروندان.

البته برخی شورا را نردبانی بر رزومه سازی خود می دانند تا بعدها برای نمایندگی مجلس قدم پیش گذارند.

تفاوت نیازهای شهر تا تخصص افرادی که برای مردم قصد خادمی دارند از اینجاست تا ناکجا آباد..اصلا فردی که تخصص ندارد؛چه خدمتی می خواهد انجام دهد؟ بهترین خدمت او نیامدن در عرصه انتخابات است و با این کار به انتخاب بهتر و اصلح از سوی مردم کمک می کند!

ازماست که برماست
جدا از برخی که برای دغدغه های شهر بر می خیزند، برخی از تحلیل های ابکی یا دوغکی باعث می شود فرد احساس تکلیف کند و با حمایت و تحلیل غلط اطرافیان ندای تحول سر دهد و دور و بری های او می گویند:" اگر شما بیایی،شک نکن که رای می آوری"!

  شایسته سالاری:آنچه مهم است
شایسته سالاری و انتخاب اصلح یکی از کارهای زمین مانده ماست، ائتلاف های زیادی این روزها در بین اقوام مختلف تشکیل شده است و تشکیل خواهد شد، ولی اگر آنها نیز افراد متخصص را نامزد نکنند خیانت و خسارت بزرگی را برای شهر خود رقم زده اند!
 برخی خدمت رسانی را در حرف خوب می شناسند به گونه ای مادرزادی از بلغ الحلقوم آنها ادا می شود ولی برایشان منافع شخصی، قومی و قبیله ای مهم است، اصولا با اینگونه دیدگاه تا کنون آسیب بزرگ و خسارت شدیدی هم به انتخابات وارد کرده اند.
اولویت اگر خدمت رسانی به شهر نباشد و تنها انتخاب نیروهایی که خوش خدمتی به اقوام چه ترکمن، چه فارس و چه سیستانی مطرح شود، قطعا نه تنها پیشرفتی نخواهد بود بلکه پس رفت شدید را در پی خواهد داشت.
به قلبتان رجوع کنید
اگر امروز از عملکرد شورای شهر و شهرداری بدون نگاهها و عقاید شخصی رضایت ندارید یا گله می کنید، از انتخاب خودمان است که بر سر خودمان آمده است.
جمله معروف " از ماست که برماست" ذکر زیبایی در ایام انتخابات است که سالهای بعد نیز نباید آن را فراموش کرد.
نویسنده محسن نادران 

اگر-شما-بیایی،شک-نکن-که-رای-می-آوری

بازدید از نانوایی های حومه شهرستان مینودشت

بازرسین اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مینودشت از نانوایی های حومه این شهرستان بازدید نمودند.
 
سايت اميد(پديده)مينودشت ازتابناك-علی تجری رئیس اداره صنعت ،معدن وتجارت شهرستان مینودشت گفت: بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مینودشت  از خبازی روستاهای"چمانی بالا – ده چناشک – ور چشمه – قلعه قافه بالا – قلعه قافه پایین و زندان چال" بازدید نمودند.
 
تجری گفت: دراین بازرسی ها در خصوص کیفیت نان، وزن چونه، رعایت ساعت پخت، رعایت دستورالعمل های بهداشتی و تذکرات لازم به متصدیان واحدهای خبازی بصورت کتبی ارائه شد
 
 وی همچنین گفت: در راستای حمایت از خبازی های شهرستان مینودشت از مشکلات موجود در واحدهای خبازی این شهرستان  لیست برداری شد تا درجهت رفع مشکلات آنان از طریق کارگروه آرد و نان شهرستان اقدامات قانونی صورت پذیرد.
 
وی بیان داشت: شهروندان محترم با هدف یاری رساندن به امر بازرسی و نظارت بر فعالیت واحدهای صنفی و نانوایی ها ، تخلفات مشاهده شده را به ستاد خبری اداره صنعت ،معدن وتجارت شهرستان مینودشت با شماره تلفن 124 اعلام نمایند .
  • مدیران

    عباسعلی ممشلی- مدرک کارشناسی-مدرک مربیگری :لیسانس C اسیا از کنفدراسیون فوتبال آسیا

    عضو کمیته استعداد یابی فوتبال استان گلستان-ناظر بازیهای جوانان-نوجوانان و نونهالان استان گلستان

    عضو کانون مربیان ایرانIFCA--

    Email:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریدتلفن :09118732643