حمایت مسئولان از پیمانکاران بومی/‌برخی از طرح‌های استان گلستان به بخش خصوصی واگذار شود‌

رئیس مجمع نمایندگان استان گلستان گفت: در بخش صنعت باید به توسعه صنایع پاک در استان توجه کنیم و ‌بخش اعظمی از این طرح‌ها در راستای توسعه استان به بخش خصوصی واگذار و باید در این راستا از پیمانکاران بومی بخش خصوصی نیز در استان حمایت شود.

 پروژه نیمه تمام

به گزارش سايت اميد(پديده)مينودشت از خبرگزاری تسنیم ، اسدالله قره‌خانی ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‎ریزی و توسعه استان گلستان اظهار داشت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تدوین طرح آمایش سرزمینی متاسفانه تدوین این سند در کشور و استان گلستان طولانی شده و خوشبختانه این سند در استان گلستان آماده است.

 

وی افزود: باید سند جامعی تدوین شود و از آن برای توسعه همه جانبه استان استفاده کرد و ارائه آخرین وضعیت بخش‌های مختلف سبب ایجاد حساسیت و افزایش حس مسئولیت‌پذیری مسئولان می شود.

 

رئیس مجمع نمایندگان استان گلستان تصریح کرد: ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها باید در استان گلستان شناسائی شده و روی آن کار کنیم و با توجه به اقلیم‌های مختلف در شمال و جنوب استان باید طرح‌های ویژه هر منطقه را مشخص کنیم.

 

قره‌خانی گفت: در بخش صنعت باید به توسعه صنایع پاک در استان توجه کنیم و ‌بخش اعظمی از این طرح‌ها در راستای توسعه استان به بخش خصوصی واگذار شود و باید در این راستا از پیمانکاران بومی بخش خصوصی نیز در استان حمایت شود.

 

وی اظهار کرد: توجه به نرخ بیکاری نیز باید در سند آمایش استان دیده شود و با حمایت از راه‌اندازی صنایع اشتغالزا بتوانیم مشکل اشتغال در استان را رفع کنیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان گلستان افزود: اینکه استان گلستان در بیشتر شاخص‌های کشوری در جایگاه‌های آخر قرار دارد سبب کاهش اعتماد مردم می‌شود و باید با افزایش حس مسئولیت‌پذیری این مشکلات را رفع کنیم. 

قره‌خانی اظهار داشت: در سند آمایش باید بیندیشیم در کدام مکان‎ها سرمایه‎گذاری در راستای افزایش اشتغال نیاز است که اتفاق بیفتد.

حمایت-مسئولان-از-پیمانکاران-بومی-‌برخی-از-طرح‌های-استان-گلستان-به-بخش-خصوصی-واگذار-شود‌