کارهایی که افراد موفق در تعطیلات انجام می‌دهند

سایت امید(پدیده)مینودشت ازکافه مدیر: اگر فکر می­‌کنید که بهترین کاری که در تعطیلات می­‌توانید انجام دهید، انجام ندادن هیچ کاری است، کاملا در اشتباهید. هر چند شما نیاز به استراحت و تمرکز دارید ولی این به این معنی نیست که باید روی مبل راحتی بنشینید و هیچ کاری به جز تماشای تلویزیون در کل روز نداشته باشید. باید روی تعطیلات خود کنترل داشته باشید و کارهایی را انجام دهید که از پرداختن به آنها بیشترین لذت را می­‌برید. اگر در تعطیلات کارهایی انجام دهید که شما را شاد و خوشحال سازد، هفته کاری خود را سرزنده تر و با نشاط تر شروع خواهید کرد. در نتیجه، سازنده تر و در نهایت موفق تر خواهید شد.  

در ادامه نکاتی را برای گذراندن اوقات فراغت ذکر می­‌کنیم:

برای تعطیلات آخر هفته خود برنامه ریزی کنید.

شما برای کار، برای مسافرت و هفته کاری خود برنامه ریزی می­‌کنید، چرا برای تعطیلات آخر هفته خود برنامه ریزی نمی­‌کنید. سعی نکنید که برای هر ساعت برنامه بریزید بلکه دو یا سه کار را در برنامه­ خود بگنجانید مثلا جمع شدن با دوستان برای ناهار یا سرزدن به موزه یا رفتن به کنسرت. این برنامه ریزی شما را از محبوس شدن درخانه می­‌رهاند و بهانه‌ای به شما می­‌دهد که برای تغییر هم شده به بیرون از خانه سری بزنید. 

زمان خود را با کسانی که به آن‌ها مهر می­‌ورزید، بگذرانید.

شما معمولا در طول هفته درگیر هستید، در نتیجه وقت گذرانی در تعطیلات با افرادی که به آن‌ها مهر می­‌ورزید، یکی از بهترین گزینه‌های موجود است. این افراد می­‌توانند خانواده، دوستان یا هر دو باشند. سپری کردن اوقات با آن‌ها به آرامش شما کمک می­‌کند، ذهن خسته شما را تازه و سرزنده نموده و شما را شاد خواهد ساخت. درنتیجه، شما هفته­ کاری خود را آرام تر و با تمرکز بیشتری شروع خواهید کرد.

خود را رها کنید.

از استرس دور بمانید. کامپیوتر و گوشی هوشمند خود را حداقل برای چند ساعت خاموش نمایید و افراد دور و بر خویش را هم مجبور به این کار کنید. به این ترتیب زمان بیشتری را با تمرکز در کنار هم خواهید بود و آزادانه از تعطیلات آخر هفته خود نهایت استفاده را ببرید.

برای شروع هفته آماده شوید.

پنج شنبه را خوش بگذرانید و آرامش کسب کنید اما جمعه را برای انجام کارهای عقب مانده در نظر بگیرید و راهبردی برای شروع هفته­ جدید بیابید. مثلا، جمعه لباس­ های کثیف را بشویید، خانه را مرتب کنید یا یک غذای عالی بپزید تا وقتی که شنبه فرا رسید، آماده آغاز هفته­ جدید باشید. 

کار متفاوتی انجام دهید.

تعطیلات آخر هفته­ شما باید حس متفاوتی را نسبت به هفته­ کاری در شما ایجاد نماید. به این دلیل، برای خود عادت‌ها و سرگرمی­ های جالبی در آخر هفته‌ها بیابید، مثلا شنا کردن یا تنیس بازی کردن یا نقاشی. اگر سرگرمی­ ندارید، می­‌توانید به باشگاه بروید و کمی ورزش کنید. اینکار به پاکسازی ذهن شما کمک کرده و بدن شما را از استرس­‌های هفته­ پاک می­‌کند.

کارهایی-که-افراد-موفق-در-تعطیلات-انجام-می‌دهند