تسهیلات بلاعوض برای متقاضیان تعاونی‎های دانش‎بنیان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از توسعه اشتغال در استان خبر داد و گفت: کسانی که مبادرت به تشکیل تعاونی دانش‎بنیان کنند تسهیلات بلاعوض دریافت می‎کنند.

خبرگزاری فارس: متقاضیان تعاونی‎های دانش‎بنیان تسهیلات بلاعوض می‎گیرند

به گزارش سایت امید(پدیده)مینودشت ازخبرگزاری فارس از گرگان، امرالله عباسی امشب(5 مرداد) در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار کرد: اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور ایجاد اشتغال جوانان جویای کار مبادرت به اجرا و مدیریت پنج طرح اشتغالزایی در سطح استان کرده است.

وی از تسهیل قوانین کسب و کار برای ورود فارغ‎التحصیلان دانشگاهی خبر داد و تصریح کرد: بر اساس این طرح فارغ‎التحصیلان یک سال فرصت دارند در محیط کار، کار کرده و پایداری شغلی خود را ارتقاء دهند.

ظرفیت توسعه اشتغال روستایی از اشتغال شهری بیشتر است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از اجرای طرح تکاپو با همکاری اداره‌کل فنی و حرفه‎ای استان خبر داد و بیان داشت: طرح تکاپو به صورت پایلوت در گلستان انجام می‎شود در این طرح ظرفیت‎های بومی محلی شناسایی و در راستای توسعه اشتغال سرمایه‎گذاری می‎شود.

عباسی با بیان اینکه ظرفیت توسعه اشتغال روستایی از اشتغال شهری بیشتر است، خاطرنشان کرد: در مرحله دوم اجرای طرح تکاپو نسبت به توسعه اشتغال روستایی مبادرت می‎شود.

وی از اخذ مصوبه به منظور اجرای طرح اشتغال فارغ‎التحصیلان دانشگاهی در بخش مسکن خبر داد و گفت: کارفرمایانی که در بخش مسکن فعالیت می‎کنند حتما باید یک فارغ‎التحصیل مسکن را به عنوان مهندس ایمنی بکارگیری کنند.

بنگاه‎های اقتصادی باید مدیریت علمی شوند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با بیان اینکه طرح توسعه تعاونی‎های دانش‎بنیان جزو یکی از پنج طرح اشتغال‌زاست، افزود: کسانی که مبادرت به تشکیل تعاونی کنند 2 میلیون تسهیلات بلاعوض دریافت می‎کنند.

عباسی با اشاره به تاسیس 3 مرکز مشاوره و راهنمایی در حوزه کارآفرینی گفت: سال گذشته 3 مرکز مشاوره در حوزه کارآفرینی راه‎اندازی شد که افراد می‎توانند با مراجعه به این مراکز هدایت شغلی شوند.

وی بر ضرورت مدیریت علمی بنگاه‎های اقتصادی تاکید کرد و بیان داشت: بنگاه‎های اقتصادی به صورت مدیریت مالکی اداره می‎شوند در این بنگاه‎ها هرکس سرمایه‎گذاری بیشتری کند مدیریت بنگاه را به دست می‎گیرد که این رویکرد منجر به موفقیت نمی‎شود، اگر علم و تکنولوژی با یکدیگر هماهنگ نشوند امکان پایداری بنگاه‎های اقتصادی وجود نخواهد داشت..

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره به اینکه عدم استفاده و بسترسازی حضور تشکل‎های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی یک ضعف اساسی است، گفت: تشکل‎های مدنی استان ظرفیت‎های خوبی دارند که از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده نمی‎شود.

عباسی بر ضرورت ثبات شغلی با توجه به رویکردهای اقتصادی جامعه تاکید کرد و بیان داشت: عدم مهارت کافی و شناسایی فرصت‎های شغلی جدید از مهمترین مشکلات کارجویان است که باید در این راستا چاره‎اندیشی شود.

تسهیلات-بلاعوض-برای-متقاضیان-تعاونی‎های-دانش‎بنیان