طرح مشاغل دانش‌بنیان برای اجرا در استان گلستان ابلاغ شد‌

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت: طرح کارورزی مشاغل دانش بنیان ویژه ‌دانش‌آموختگان دانشگاهی با ابلاغ وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به‌صورت پایلوت کشوری در گلستان آغاز شد.

به گزارش سایت امید (پدیده)مینودشت ازخبرگزاری تسنیم از گرگان، به نقل از روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گلستان، ‌امراله عباسی در جلسه مشترک استاندار، نماینده ولی‌فقیه و ائمه جمعه گلستان اظهار داشت: طرح کارورزی مشاغل دانش بنیان ویژه دانش آموختگان دانشگاهی براساس ابلاغیه شماره 32753 معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی به صورت پایلوت کشوری در استان گلستان اجرا می‌شود.

وی افزود: افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت، تجربه در محیط کار و فراهم ساختن زمینه انتقال دانش از دانش‌آموختگان به بنگاه اقتصادی، مهترین اهداف این طرح است.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گلستان تصریح کرد: ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش‌آموختگان و ارتقاء اخلاق و صلاحیت حرفه‌ای دانش‌آموختگان از دیگر اهداف این طرح است که امیدواریم به همه این اهداف در استان گلستان دست یابیم.

‌وی تاکید کرد: اتباع خارجی، موظف به گذراندن طرح کارورزی در رشته‌های گروه علوم پزشکی و متعهدین به اشتغال در دستگاه‌های مجری، سازمان‌ها و نهادهای انقلاب اسلامی و بورسیه همه دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای دولتی از دامنه پوشش این طرح، خارج هستند.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گلستان اظهار داشت: طول دوره کارورزی حداقل 6 ماه و حداکثر 12 ماه برای هر کارورز براساس استانداردهای مصوب آموزشی مهارت تعیین می‌شود.

طرح-مشاغل-دانش‌بنیان-برای-اجرا-در-استان-گلستان-ابلاغ-شد‌