7راز برای ثروت آفرینی

راز شماره 1 : برای میلیاردر شدن، اولین کار تصمیم گیری است
در دنیای تجارت قانونی به نام قانون فقر وجود دارد که اولین بار به قلم برایان تریسی نوشته شد :

 او نوشت که افراد فقیر، تنها به این دلیل ثروتمند نیستند زیرا تصمیم نگرفته اند ثروتمند شوند.

بله، واقعا هم اینچنین است. برای ثروتمند شدن و تبدیل به یک میلیاردر شدن باید فقط یکبار برای همیشه با خودتان اتمام حجت کنید، تصمیم نهایی را بگیرید.
اریک توماس، سخنران انگیزشی، زمانی که بی خانمان بود کنار یک رستوران لوکس خوابیده بود که مهمترین تصمیم زندگی اش را آنجا گرفتم. توماس میگه که "  اون موقع چنان قدرتمند با خودم عهد بستم که یک روز من هم میلیاردر خواهم شد و در این رستوران غذا خواهم خورد مانند دیگر افراد میلیاردر". توماس  تنها 2 سال بعد توانست اولین میلیون دلار خودش را از طریق فروش کتابش بدست آورد و پیروزی اش را در همان رستوران جشن بگیرد.

شما باید یکبار، فقط یکبار تصمیم خودتان را بگیرید، آیا میخواهید میلیاردر شوید یا نه؟ و بعد آنرا بر روی کاغذ بنویسید : “من یک میلیاردرم و ارزش من بیش از 100000000 میلیارد تومان است” و هر روز صبح با خود مرور کنید تا عمیقا وارد ضمیرناخودآگاهتان شود.

 

راز شماره 2 : افکار فقیر، می میرند.
قانون دیگری در دنیای تجارت وجود دارد به نام قانون تامین کننده ، یعنی هیچ محدودیتی برای پول در این دنیا وجود ندارد، شما هرچقدر پول که بخواهید میتوانید داشته باشید

بله، هیچ محدودیتی برای پول در این دنیا وجود ندارد، محدودیت فقط در افرادی است که پولها را در اختیار دارند.
برای تبدیل شدن به یک میلیاردر شما باید از شرّ افکار فقیر خلاص شوید. افکاری که  اکثرا از کودکی در ضمیر ناخودآگاه شما نهادینه شده و هیچ تلاشی برای دور کردنشان ندارید. فقط دلتونو به یه سری حرفای بی اساس خوش کردین که همین عامل میشه تا نتونید به میلیاردر شدن فکر کنید. به جملات که من میگم توجه کنید: 
“افراد فقیر شادتر اند.” ، “افراد فقیر ایمان قوی تری دارند”،  “غذات رو تا آخر باید بخوری شاید دیگه هیچوقت همچین غذایی گیرت نیاد” “پول داشتن سختی کشیدن دارد و ...... " . این افکار که به صورت ناخودآگاه با صحبت کردن با افراد عام، فقیر یا حتی اکثرا از تلوزیون وارد ضمیر ناخودآگاهتان میشود را باید دور بریزید. این افکار باعث میشود هرزمانی که میخواهید احساس ثروتمند بودن بکنید جلوی شما را بگیرد. شما اگر زهر های نهفته در این جملات را پیدا نکنید  و آنها را از بین نبرید ، هرگز نمیتوانید ثروت را  جذب کنید.

 

راز شماره 3 : وظیفه شما ثروتمند شدن است
میدانستید که افراد ثروتمند و میلیاردر  اکثرا کارآفرین هم هستند؟   معمولا انگیزه آنها برای ثروتمند شدن کسب پول نیست ! پول باعث میشود آسایش بیشتری داشته باشند، اما انگیزه واقعی آنها با رفع نیاز بازار، با ایجاد تغییر، پیشرفت و… برطرف میشود. افراد ثروتمند برای درآمد بیشتر کار نمیکنند، آنها برای تولید محصولی جدیدتر، کشف نیاز جدیدتر، وارد ماجراجویی جدید میشوند و  جالب اینکه پول خود به خود بدنبال انها می آید.

افراد ثروتمند هنگام مواجه با کمبود پول، یا بحران مالی، از هزینه های خود نمی کاهند، در عوض بیشتر تلاش میکنند بر درآمد شان بیافزایند.  اگر با افراد ثروتمند صحبت کنید، بزرگترین پیشرفت هایشان را در زمان شکست، بحران مالی و اتفاقاتی مشابه داشتند که دو راه پیش رو داشتند، راه آسان (کم کردن هزینه و تلاش نکردن) راه دوم و سخت تر که کمتر کسی بدنبال آن میرود (کم نکردن هزینه و تلاش مضاعف).  اگر میخواهید که ثروتمند شوید باید راه دوم را انتخاب کنید

 

راز شماره 4 : خودتان را با افراد ثروتمند احاطه کنید.
برای ثروتمند شدن بی نهایت منبع یادگیری و مربی وجود دارد. اما شما تا زمانی که خودتان را با افراد میلیاردر واقعی احاطه نکنید نمیتوانید ثروتمند شوید، چرا؟ چون شما با هر فردی معاشرت داشته باشید، ناخودآگاه رفتاری مشابه طرف مقابلتان خواهید داشت. این یک اصل است. شما اگر دقت کنید رفتار مشابه زیادی با دوستتان دارید. شما نمیتوانید میلیاردر شدن را فردی یادبگیرید . شما نمیتوانید میلیاردر شدن را از فردی که طرزفکرش این است “میلیاردر شدن بستگی به سرنوشت آدمها داره…” یاد بگیرید. شما باید میلیاردر شدن را افراد میلیاردر یاد بگیرید، نه اینکه از آنها بخواهید به شما آموزش دهند بلکه آنرا خودتان در آنها کشف کنید. باید در افراد میلیاردر کاملا به مواردی که الان میگم توجه کنید:  
چطور سرمایه گذاری میکنند؟ چطور حرف میزنند؟ چطور تیم اداره میکنند؟ چطور با پول رفتار میکنند؟ نگرششان در مورد پول چیست؟

 پیدا کردن جواب این سوالا کار سختی نیست. فقط باید با دقت به رفتارشون دنبالش بگردین.

 

راز شماره 5 : مانند یک میلیاردر کار کنید
افراد ثروتمند به شدت بر روی زمانشان حساس اند…. آنها زمان را میخرند، در حالی که افراد فقیر آنرا می فروشند.
افراد ثروتمند میدانند زمان به خودیِ خود از پول با ارزش تر است، پس ثروتمندان  افرادی را استخدام میکنند تا کارهایی را که به حد کافی مهارت ندارند را برایشان انجام دهند.  یا کسی را استخدام میکند که کارهایی را انجام دهد که  نسبت ارزش آن کار به خروجی ان کم است. مانند مستخدم خانه، کارگر یا حتی مدیر فروش. اما تصور نکنید افرادی که چنین عمل میکنند سخت کار نمیکنند. در واقع برعکس، افراد ثروتمند بیش از افراد فقیر کار میکنند، دیرتر از افراد فقیر میخوابند و زودتر از افراد فقیر بیدار میشوند. آنها چنان غرق کارشان میشوند که احساس پیروزی میکنند نه احساس کار کردن. پس از امروز تمرین کنید که شبیه یک میلیاردر کار کنید.

 

راز شماره 6 : یاد بگیرید که به جای خرج کردن، سرمایه گذاری کنید
افراد ثروتمند پول خرج نمیکنند، آنها سرمایه گذاری میکنند.
در ایران کمتر، اما در خارج از کشور مالیات به ازای خرج کردن پول بیشتر است از سرمایه گذاری است. پس این قانون به میلیاردر شدن آنها خیلی کمک میکند. میبینید که به اندازه مالیات دادن به عنوان یک بازوی پیشرونده به سوی ثروتمند شدن به شما کمک میکند. البته نه در ایران..... بماند....

به افراد فقیر دقت کنید... افراد فقیر یک عمر کار میکنند تا خانه ای به صورت قسطی بخرند. افراد ثروتمند، یک آپارتمان میخرند، آنرا اجاره میدهند، با اجاره آن قسط هایشان را پرداخت میکنند و هر سال بر ارزش خانه افزوده میشود و تبدیل به سرمایه بهتری میشود.

افراد ثروتمند ماشین های لوکس نمیخرند تا احساس راحتی کنند. آنها معمولا ماشین های معمولی برای کارشان میگرند و اگر ماشین لوکس میخرند تنها دلیل آن حفظ برند شخصی و اعتبارشان است. پس یاد بگیرید که بیشتر سرمایه گذاری کنید و کمتر خرج کنید. یاد بگیرید که وقتی با یک موقعیت روبرو میشوید چگونه آن را به یک فرصت سیرمایه گذاری تبدیل کنید.

 

و مهمترین راز
راز شماره 7 : منبع درآمد چندگانه بسازید
افراد ثروتمند هرگز بر روی یک منبع درآمد تکیه نمیکنند… آنها چندین منبع درامد برای خود دارند . آنها از  منابعی در حال کسب درآمد هستند که عاشق آن هستند، آن کار را دوست دارند و از انجام آن لذت میبرند.

اگر افراد ثروتمند را ببینیند متوجه میشوید که  معمولا کمتر صبح تا شب بر سر یک کار هستند، آنها تنوع را دوست دارند و همین کار باعث میشود انرژی بهینه ای را به همه کار های خود تزریق کنند. 
احتمالا شما هم تجربه کردید زمانی که تنها امیدتان موفقیت در یک کار میشد، به احتمال زیا دآن  کار به شکست روبرو میشد. اما زمانی که چندین جهت برای تمرکز حواستان داشته باشید و موفقیت یکی از کارهایتان تاثیر زیادی بر  کل موفقیت شما نداشته باشد ، دقیقا همان کارها یک به یک با موفقیت روبرو میشوند. به راز طلائی آخر خیلی توجه کنید.... باید جرات داشته باشید و همه این رموز را به کار بگیرید و در آخر باید بدانید، افراد ثروتمند از ثروتمند شدن شما خوشحال میشوند. زیرا  آنها به خوبی قانون تامین کننده را میدانند و دو دلیل عمده برای این طرز فکر خود دارند: 1) ثروتمند شوید  تا بتوانید محصولات یا خدمات آنها را بخرید   2) آنها دوست دارند با افراد ثروتمند بیشتری معاشرت کنند. پس ثروتمند شدن شما مساوی است با افزایش ثروت ثروتمندان. و به این تکته آخر صحبتم به دقت توجه کنید:

برای افراد ثروتمند بزرگترین راز، ثروتمند نشدن افراد فقیر است.  زیرا آنها میدانند که خودشان  افراد برگزیده یا خاصی نیستند که ثروتمند شدند… افراد ثروتمند دوست دارند شما نیز ثروتمند شوید . شما میتوانید ثروتمند شوید. پس از همین الان با هم عهد میبندیم که در  ملاقات بعدی شما را میلیاردر ببینیم. تعجب نکنیید. میتو.انید اگر بخواهید میلیاردر شوید میتوانید.....

در حال خود بودم که احساس کردم یه صدایی از پشت در میاد. از حال خودم خارج شدم و به ساعت نگاه کردم دیدم خیلی وقته که دارم فکر میکنم و مرور حرفای فردا رو میکنم . بازم داره صدا میاد. انگار که یکی داره با دستگیره در کشتی فرنگی میگیره.  رفتم در رو باز کردم دیدم پسر کوچولوی من با یه لیوان آب میوه که میخواسته برای باباش بیاره  پشت در وایساده. قدش نمیرسه در و بازکنه برای همین در حاله کلنجار رفتن با در بود . خیلی خسته شده بود اما با همون حالت خستگی  شروع کرد به خندیدن. خندیدن با اون دندونایی که هنوز درنیامده یعنی زندگی یعنی عشق یعنی همه زیبایی های قشنگ زندگیم. همه خستگیم فراموشم شد.

خدایا ممنونم که کمکم کردی میلیارد شدم. کمکم کن میلیاردر بمون نه تنها با پول بلکه  با عشق ..با محبت... با طراوات یاورم و گل های زندگیم....

قدر لحظات شاد و پر انرژی زندگیتونو بدونید/http://pms.ir/

شب و روزتون عالی و آفتابی

7راز-برای-ثروت-آفرینی