در صورت تخصیص اعتبار ؛ آبگیری سد نرماب مينودشت ؛ چهار شهر و ۱۳۰ روستا را سیراب می کند

مدیرعامل آب منطقه ای گلستان گفت: در صورت اختصاص به موقع اعتبارات سد نرماب، بزرگترین سد مخزنی گلستان تا پایان سال مالی ۹۶ آبگیری می شود.

 

سايت اميد(پديده)مينودشت-علی نظری، مدیرعامل آب منطقه ای گلستان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: این سد در حال حاضر حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و میزان انحراف عملیات اجرایی با برنامه زمانبندی پروژه تنها یک درصد است.

 

وی با اشاره اهمیت اجرای این طرح افزود: سد نرماب با ذخیره 190 میلیون مترمکعب آب می تواند آب شرب چهار شهر و 130 روستای شهرستان های شرقی استان را تأمین کند و علاوه بر آن 34 هزار هکتار از اراضی پایاب نیز با ایجاد شبکه های زهکشی، آبیاری خواهد شد.

 

مدیرعامل آب منطقه ای استان یادآور شد: انتهای سال 93 به دلیل مشکلات اعتباری این پروژه در آستانه تعطیلی و بیکار شدن 400 کارگر قرار داشت که با پیگیری هایی که انجام شد سال 94 توانستیم 52 میلیارد تومان از محل فروش اوراق، 5 میلیارد تومان از اوراق اسناد خزانه، 20 میلیارد تومان از اعتبارات پیوست قانون و 10.5 میلیارد تومان از منابع اعتبار ماده 10 و 12 (اعتبارات حوادثی) برای این سد اعتبار جذب کنیم.

 

وی گفت: سال گذشته نیز 90 میلیارد تومان اعتبار برای ادامه عملیات اجرایی این پروژه جذب شد که در صورت جابه جایی روستاهای مخزن سد، امکان آبگیری آن تا پایان سال مالی جاری (31 تیرماه سال 97) وجود دارد.

 

گفتنی است، سد نرماب چلچای بزرگترین سد مخزنی استان گلستان است که در فروردین ماه سال 90 توسط وزیر وقت نیرو در مینودشت کلنگ زنی شد و قرار بود سال 95 به بهره برداری رسید اما به دلیل عدم تخصیص اعتبارات این طرح با گذشت بیش از شش سال 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

در-صورت-تخصیص-اعتبار-؛-آبگیریسد-نرماب-مينودشت-؛-چهار-شهر-و-۱۳۰-روستا-را-سیراب-می-کند

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید