طرح اشتغالزایی "کاج" در استان گلستان اجرا می‌شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت: طرح اشتغالزایی "کاج" با هدف کارورزی دانشجویان فارغ التحصیل در استان گلستان اجرا می‌شود.

 اشتغالزایی

به گزارش سايت اميد(پديده)مينودشت ازخبرگزاری تسنیم ، سعید مازندرانی ظهرديروزروز در جمع خبرنگاران درباره طرح‌های اشتغالزایی امسال در استان اظهار داشت: در جهت افزایش فضای اشتغال و بهبود فرصت شغلی، طبق برنامه‌ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای نزدیک کردن دانشجویان به فضای کار طرح "کاج" در سال 96 اجرا خواهد شد.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان افزود: در طرح "کاج" یا همان کارورزی قرار است 100 هزار نفر از فارغ التحصیلان سنین بین 23 تا 32 سال با احتساب سربازی جذب فضای کار اعم از صنعت، کشاورزی و صنوف خواهند شد.

 

وی تصریح کرد: در این طرح افراد و واحدهایی که مجوز تولید یا خدمات دارند, ضمن دریافت گواهینامه فنی و حرفه ای مد توانند به عنوان مربی کارورز و یا کارورز شرکت کنند.

 

مازندرانی یادآور شد: فارغ التحصیلان و افراد شناسایی شده به‌مدت 4 تا 6 ماه آموزش های لازم را دیده و در این مدت مبلغ 310 هزار تومان کمک هزینه کارورزی را دریافت می‌کنند که برای گذراندن استانداردهای کارورزی جذب واحدهای صنعتی خواهند شد.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان تاکید کرد: برای این کارورزان به مدت 2 سال بیمه از طرف دولت پرداخت تا در آینده جذب بازار کار و کارآفرینی شوند.

 

مازندرانی تصریح کرد: فارغ التحصیلان، کارفرمایان و متقاضیان می توانند برای ثبت مشخصات خود به سایت کارآفرینی، دات‌آی‌ار مراجعه کنند که پس از ثبت‌نام و پالایش این طرح اجرا خواهد سد.

طرح-اشتغالزایی-کاج-در-استان-گلستان-اجرا-می‌شود

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید