سردار آزمون بازیکن جوان سال 2016 آسیا شد

تارنمای ورزشی «آوتساید آو د بوت» (Outside of the boot)، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران را به عنوان بازیکن جوان سال 2016 آسیا برگزید.

 تصویر سردار آزمون بازیکن جوان سال 2016 آسیا شد

به گزارش سايت اميد(پديده)مينودشت از جام جم آنلاین و به نقل از ایرنا ، تارنمای ورزشی «آوتساید آو د بوت» در بخش «هفت ستاره» خود، سردار آزمون بازیکن ایرانی تیم روستوف روسیه را به عنوان بازیکن جوان سال 2016 آسیا انتخاب کرد.

این سایت که 7 بازیکن جوان را در هفت بخش آفریقا، آسیا، اروپا، آمریکای شمالی، اقیانوسیه، آمریکای جنوبی و فوتبال بانوان به عنوان بازیکن برتر در هر یک از بخش ها انتخاب می کند، سردار آزمون ملی پوش 21 ساله را به عنوان بازیکن جوان سال 2016 قاره کهن برگزیده است.

تارنمای آوتساید آف د بوت به نقل از «توک تیلاد» کارشناس ورزشی روس نوشت: آزمون آینده درخشانی دارد، اما در فصل گذشته تا حدودی بی ثبات ظاهر شد. او در میانه راه موفقیت است و هم در بازی های داخلی و هم در بازی های ملی، گل های سرنوشت سازی زده است. او یک مهاجم کامل است.

این تارنمای انگلیسی افزود: 2016، سال هیجان برانگیزی برای پسر طلایی فوتبال ایران بود. او که برای یک دوره قرضی در تیم روستوف حضور یافته بود، در این تیم ماندنی شد. پس از آن، تیم روستوف با کسب مقام دوم این رقابت ها، دنیای فوتبال را حیرت زده کرد و برای نخستین بار در تاریخ خود به لیگ قهرمانان اروپا راه یافت.

این سایت در خصوص درخشش آزمون در لیگ برتر روسیه نوشت: آزمون بهترین بازی های خود را در پایان فصل 2015-2016 لیگ برتر روسیه انجام داد. این بازیکن 6 گل در 6 بازی به ثمر رساند که تیمش را به صدر برد تا با فشار کمتری به آرزوی قهرمانی خود برسد.

اما این سال، آغاز داستان افسانه ای آزمون بود که به همراه تیمش راهی لیگ قهرمانان اروپا شد و به خوبی می دانست که کار سختی در پیش دارد.

تیم روسی پیش از آنکه برای مقابله با تیم هلندی آژاکس آماده شود، با غول بلژیکی آندرلشت روبرو شد. اما دو گل آزمون در بازی های مقدماتی لیگ قهرمانان، تیم روستوف را راهی مرحله گروهی کرد تا شانه به شانه ستاره های اروپا بزنند.

بازیکنان روستوف در لیگ قهرمانان اروپا توانستند سه امتیاز ارزشمند (با نتیجه 3 بر 2 که یکی از گل ها را آزمون زد) برابر بایرن مونیخ بدست آورند.

آزمون در تیم ملی ایران نیز حضور یافته و توانست چهار گل در هفت بازی به ثمر رساند تا تیم ملی اش امکان حضور در جام جهانی 2018 روسیه را داشته باشد.

این مهاجم نوک که در تیم سپاهان اصفهان رشد کرد، توانسته است به خوبی با فوتبال اروپا انطباق پیدا کند. آزمون با تکیه بر تسلط خود بر توپ توانسته شهرتی به دست آورد و به اوج برسد. به نظر می رسد سال 2017 آغازی برای موفقیت های بیشتر او خواهد بود.

سردار-آزمون-بازیکن-جوان-سال-2016-آسیا-شد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید