ساسنگ، روستای پرچشمه و آبشار مينودشت استان گلستان

 باید حدود ۳۵ کیلومتری را طی کنید تا به ساسنگ برسید. وقتی به ساسنگ می رسید، باید یادتان باشد که اینجا روستایی با بافت بسیار قدیمی است ،خانه های کاه گلی با سقفهای چوبی . دو طبقه با زیبایی هایی خیره کننده و گلهای زیبایی که روی سقف […]

 2016-08-16-19-23-23

به گزارش سايت اميد(پديده)مينودشت از راهنمای سفر من ؛ از مینودشت باید حدود ۳۵ کیلومتری را طی کنید تا به ساسنگ برسید. وقتی به ساسنگ می رسید، باید یادتان باشد که اینجا روستایی با بافت بسیار قدیمی است ،خانه های کاه گلی با سقفهای چوبی . دو طبقه با زیبایی هایی خیره کننده و گلهای زیبایی که روی سقف خانه های روئیده است.

2016-08-16-19-19-35

 آب روستا از دو چشمه تهیه می شود و شورای روستا آب این دو چشمه را در دو منبع ذخیره می کند.هر چند این روزها با نزدیکی به ایام عید مردم ساسنگ هم در مصرف آب باید صرفه جویی نمایند.

 

دامداری و کشاورزی،نوغان داری، زنبورداری و … از جمله کارهایی است که مردم این روستای زیبا به آن می پردازند. ابریشم بافی نیز در این روستا رونق خاصی دارد هر چند علی رغم وجود دستگاههای زیاد سنتی بافت پارچه، کل کار عملیات ریسندگی نخ ابریشم در خارج از استان صورت می گیرد.

 

سه شهید نشان دهنده آن است که  مردم پایبند به آرمانهای نظام و انقلاب خود هستند و از آن دفاع می کنند. نکته جالب در خصوص این شهدا این است که از سه شهید روستا ، دو شهید ،مفقود الاثر بودند .شهید جبرئیل قاضی و شهید حاج بابا خوری از شهدای مفقودالاثری بودند البته شهید حاج بابا خوری چند سال پیش پیکرش شناسایی شد و به خاک سپرده شد ولی پیکر شهید جبرئیل قاضی هنوز پیدا نشده است.شهید سوم این روستا نیز شهید مهدی عادلی است.

 

حدود ۶ تا هفت آبشار در دامنه کوه نه شاه(نیشاک) وجود دارد که زیبایی خاصی به منطقه داده است. البته چشمه های آب نیز در جای جای اطراف روستا به چشم می خورد و این چشمه ها به گونه ای است که شما هیچ وقت احساس تشنگی نکرده و با کمی جستجو می توانید به آب برسید.

 در مسیر جاده آزادشهرمینودشت، ۸ کیلومتری شهرستان مینودشت، در سمت راست جاده تابلوی شهرک صنعتی مینودشت نمایان است. در کنار شهرک صنعتی چند تابلو به چشم می خورد، روی هرکدام روستا های این مسیر را معرفی می کند. وارد این جاده شده تا در سمت چپ به روستای باقر آباد و از آنجا به روستای ساسنگ برسید. از روستای ساسنگ تا آبشار در حدود ۱ ساعت پیاده روی با شیب ملایم است. منطقه پوشیده از درختان پهن برگ است و در مسیر چشمه های زیادی به چشم میخورد.

ساسنگ،-روستای-پرچشمه-و-آبشار-مينودشت-استان-گلستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید