گلستان در روز طبیعت بارانی است/ كاهش 12 درجه اي دما تاروز دوشنبه

معاون پیش‎بینی و توسعه هواشناسی استان گلستان گفت: نقاط مختلف استان گلستان در روز 13 فروردین «روز طبیعت» بارانی است، بارندگی در برخی نقاط با شدت و ضعف مواجه است.

سايت اميد(پديده)مينودشت از خبرگزاري فارس-محمدرضا رحمان‎نیا  اظهار کرد: از اواسط وقت امروز با توجه به نفوذ هوای خنک و مرطوب از عرصه شمالی به استان در ابتدا شاهد وزش شدید باد در مناطق مختلف بودی اما در حال حاضر گزارش‎ها نشان می‎دهد آسمان آن مناطق صاف تا قسمتی ابری است.

وی با اشاره به اینکه روند افزایش ابر در بخش‎های مختلف استان ادامه دارد، تصریح کرد: بر اساس خروجی مدل‎های هواشناسی برای امروز تا فردا بعدازظهر احتمال رعد و برق پراکنده در سطح استان وجود دارد.

معاون پیش‎بینی و توسعه هواشناسی استان گلستان افزود: از فرداشب با تشدید جریانات شمالی انتظار داریم بارش متناوب باران را در نقاط مختلف استان داشته باشیم.

رحمان‎نیا با اشاره به کاهش دمای 10 الی 12 درجه‎ای از امروز تا روز دوشنبه در سطح استان بیان کرد: سردترین اوقات را در روزهای آتی تا روز دوشنبه در استان شاهد خواهیم بود.

وی گفت: روزهای یکشنبه و دوشنبه بارش در ارتفاعات به شکل برف خواهد بود به واسطه بارش‎ها برای روز یکشنبه احتمال آبگرفتگی برخی معابر عمومی وجود دارد، سه‎شنبه سامانه بارشی از استان خارج خواهد شد و از چهارشنبه وضعیت جوی آرامی برای استان انتظار داریم.

گلستان-در-روز-طبیعت-بارانی-است-كاهش-12-درجه-اي-دما-تاروز-دوشنبه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید