بازديدبیش از ۱۰ هزار گردشگر از برج جهانی قابوس در گنبدکاووس

دبیر ستاد تسهیلات خدمات سفر شهرستان گنبدکاووس گفت: از ۲۸ اسفند سال گذشته تاکنون بیش از ۱۰ هزار و ۱۱۱ گردشگر از برج تاریخی و جهانی قابوس در شهرستان گنبدکاووس بازدید کردند.

 برج قابوس

به گزارش سايت اميد(پديده)مينودشت ازخبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، رضا پورمهدی ظهرديروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: گنبدکاووس دارای اماکن تاریخی، گردشگری و زیارتی بسیاری مانند برج جهانی قابوس، پاریم تپه، گبری قلعه، بقعه دانشمند، امامزاده یحیی ابن زید (ع) و تالاب‌های بین‌المللی است.

 

 

دبیر ستاد تسهیلات خدمات سفر شهرستان گنبدکاووس افزود: برای معرفی جاذبه‌های گردشگری، تاریخی و زیارتی شهرستان، 75 غرفه در قالب نمایشگاه صنایع دستی و 40 آلاچیق در قالب معرفی غذاهای و شیرینی‌جات سنتی و محلی در مجاورت برج دایر شده است.

 

وی تصریح کرد: در روز گذشته یک‌هزار و 770 نفر از برج جهانی قابوس، 32 نفر از موزه فرش، 208 نفر از شهر تاریخی جرجان, 418 نفر از تالاب‌ها و 800 نفر از بقعه دانشمند بازدید کردند.

 

پورمهدی اظهار کرد: همچنین در همین زمان یک‌هزار و 680 نفر از بازارچه مرزی و 4 هزار و 500 نفر از امامزاده یحیی ابن زید (ع) در این شهرستان بازدید کردند.

 

وی اظهار داشت: از 28 اسفندماه سال 95 تا 5 فروردین سال 96، 10 هزار و 111 نفر از برج قابوس، 252 نفر از موزه فرش و یک‌هزار و 149 نفر از شهر تاریخی جرجان بازدید کردند.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان گنبدکاووس خاطر نشان کرد: در همین مدت زمانی نیز 3 هزار و 534 نفر از تالاب‌ها، 3 هزار و 800 نفر از بقعه دانشمند و 14 هزار و 275 نفر از بازارچه مرزی دیدن کردند.

پورمهدی گفت: در همین زمان 25 هزار و 100 نفر امامزاده یحیی ابن زید (ع) را زیارت و از این تعداد 811 نفر در این امامزاده اسکان یافتند.

وی یادآور شد: در روز گذشته 384 نفر در مدارس آموزش و پرورش در گنبدکاووس اسکان یافته و از 28 اسفند تا 5 فروردین در مجموع 2 هزارو 438 نفر در مدارس آموزش و پرورش اسکان یافتند.

بازديدبیش-از-۱۰-هزار-گردشگر-از-برج-جهانی-قابوس-در-گنبدکاووس

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید